Akcesoria domowe związane z instalacją elektryczną – na co warto postawić?

Akcesoria wykończeniowe kojarzą się głównie z dekoracjami do domu. Mówiąc o nich, mamy na myśli także urządzenia oraz produkty, bez których nie obejdzie się żaden obiekt mieszkalny. Zapominamy jednak, że gniazdka czy włączniki to również akcesoria, nad których wyborem warto się zastanowić.

Przyglądamy się rynkowym propozycjom i podpowiadamy, na które artykuły dobrze jest postawić.

Włączniki dotykowe

Włączniki dotykowe to pierwsze akcesorium, które nierozerwalnie wiąże się z instalacją elektryczną. Choć większość z nas używa tradycyjnych włączników, producenci przekonują, że alternatywa w postaci szklanych paneli dotykowych, oznacza wyższy komfort użytkowania.

Włączniki dotykowe pozwalają na swobodne zarządzanie oświetleniem, ale i roletami zewnętrznymi lub klimatyzacją. Wystarczy jeden taki panel, aby wygodnie decydować o tym, które lampy mają być włączone w danej sytuacji bądź konkretnym pomieszczeniu; kiedy opuścić rolety zewnętrzne i w jakim momencie przyda się klimatyzacja. Co więcej, mówimy o produkcie, który może być sterowany zdalnie, za pomocą drogi radiowej. Użytkownikowi do dyspozycji wystarczy dedykowany pilot, by zajmując swoje ulubione miejsce – na kanapie lub w fotelu – sterować np. oświetleniem.

Tego typu artykuł w swojej ofercie posiada sklep https://gajwer.pl/. Montaż włącznika dotykowego nie wymaga wysiłku ani żadnych dodatkowych instalacji. Wystarczy, że szklany panel zagości w miejscu dotychczasowego włącznika. To wszystko!

Jest to akcesorium o estetycznym wyglądzie i funkcjonalnej konstrukcji. Niemalże płaski włącznik łatwo wyczyścić, wkomponować w dowolną aranżację i sprawić, by był on również zauważalną ozdobą wnętrza.

Gniazda bryzgoszczelne

Cokolwiek byśmy chcieli użyć – żelazko, pralkę, suszarkę, golarkę, lokówkę, parowar, kuchenkę czy lodówkę, niezbędne są nam gniazda elektryczne, które pozwalają na podłączenie wtyczki danego urządzenia. W kuchni i w łazience trzeba jednak zmierzyć się z trudnymi warunkami. Podwyższony poziom wilgotności, para wodna, wysoka temperatura, ryzyko zachlapania wodą, tłuszczem i zanieczyszczenia drobnymi cząsteczkami, w tym z resztek jedzenia. Są to elementy, które mają ogromny wpływ na sposób i bezpieczeństwo użytkowania poszczególnych urządzeń z grup dużego i małego AGD.

To dlatego warto przemyśleć, w których miejscach mogą zagościć gniazda bryzgoszczelne. Ich sposób użytkowania oraz montaż są praktycznie takie same, jak w przypadku zwykłych gniazdek. Zauważalna różnica to wyposażenie w specjalną otwieraną klapkę. Jej zadaniem jest zapobieganie dostępowi wody i zabrudzeń do wnętrza gniazd. Dzięki temu zostaje zminimalizowane ryzyko zniszczenia danego urządzenia w wyniku zwarcia w instalacji bądź wzniecenia pożaru, a nawet powstania uszczerbku na zdrowiu.

Jeśli zależy nam na codziennym komforcie, estetycznych wnętrzach oraz bezpieczeństwie korzystania z nich, postawmy na włączniki dotykowe oraz gniazda bryzgoszczelne. Zyskamy naprawdę wiele!

Udostępnij wpis