Lampa sufitowa do biura – oświetlenie, które sprzyja koncentracji

Lampa sufitowa do biura to konieczność, gdy liczymy na równomierne oświetlenie całej przestrzeni. Nie obejdzie się bez niej zarówno w biurze w budynku firmowym, jak i w domu, gdzie zostało wygospodarowane pomieszczenie bądź miejsce do pracy. Jak dobrać taką lampę? O czym należy pamiętać oświetlając tę specyficzną przestrzeń?

Lampa sufitowa do biura – oświetlenie główne

Lampa sufitowa do biura powinna być umieszczona w centralnym punkcie sufitu. Przeważnie jedna wystarcza, jeśli jednak pomieszczenie jest duże, ma plan prostokąta, można postawić na większą liczbę takich lamp, najlepiej umieszczonych w równych odstępach.

Jej zadaniem jest równomierne oświetlenie, aby komfortowo korzystać z biura. Nie tylko w firmie, ale i w domu. W końcu praca odbywa się w dużej mierze przy biurku, ale nierzadko korzystamy z ustawionych przy ścianie szafek na dokumenty. Staramy się także wygospodarować miejsce na podręczną biblioteczkę z branżowymi książkami. W przestronnych biurach pojawia się zestaw wypoczynkowy – skórzana kanapa lub fotele, do tego stolik kawowy, które są niezbędne podczas omawiania ważnych spraw.

Rolę oświetlenia zadaniowego przyjmuje na siebie lampka biurkowa bądź lampa podłogowa z dodatkowym źródłem światła. Ich zadaniem jest precyzyjne oświetlenie ograniczonej przestrzeni na blacie biurka. Dzięki temu łatwiej się skoncentrować i skupić na zadaniach wymagających precyzji. Z kolei lampa sufitowa do biura oświetla pozostałą część pomieszczenia, choć nie tylko o to chodzi. Dlaczego jeszcze warto się o nią pokusić?

Atmosfera sprzyjająca spotkaniom biznesowym

Dobrze dobrane oświetlenie w kuchni lub jadalni, szczególnie nad stołem, przy którym domownicy i goście spożywają posiłki, wpływa na lepszy apetyt i wyostrzanie smaków. Domownicy i goście chętnie ze sobą rozmawiają, można liczyć na luźną i przyjazną atmosferę. Posiłki wydają się bardziej apetyczne, pobudzone zostają wszystkie zmysły.

Tak samo działa oświetlenie zainstalowane w biurze. Lampa sufitowa do biura o odpowiedniej konstrukcji i barwie światła, a także jego rozproszeniu, sprzyja budowaniu atmosfery, która jest niezbędna podczas negocjacji. Światło ma ponadto niebagatelne znaczenie dla estetyki biura, a to już bezpośrednio wpływa na wrażenie, które zyskują odbiorcy. Podkreślone atuty biurowej aranżacji, luksus wybranych mebli, elegancja lamp – dla potencjalnego partnera biznesowego dają wrażenie profesjonalizmu, umiejętności podejmowania dobrych decyzji, dbałości o detale i chęci do inwestowania.

Co wybrać?

Pracownicy biur i ci, którzy pracują zdalnie z domowego zacisza, powinni oświetlenie dobrać do własnych potrzeb, ale i aranżacji zastosowanej w biurze. Harmonijne wnętrze i równomiernie rozpraszane światło, które podkreśla wystrój, sprzyjają efektywniejszej i bardziej kreatywnej pracy.

Lampa sufitowa do biura pod względem konstrukcji, wymiarów, kształtu, kolorów i detali, powinna odpowiadać dominującej stylistyce. I oczywiście musi w praktyczny sposób oświetlać tę przestrzeń.

Udostępnij wpis