Meble do ogrodu – ciekawe propozycje rynkowe

Meble do ogrodu to podstawa wypoczynku. Na rynku znajdujemy różnorodne propozycje. Czym się wyróżniają? Sprawdzamy najciekawsze produkty i porównujemy ich wady i zalety.

Meble do ogrodu z technorattanu

Technorattanowe meble ogrodowe to propozycja dla miłośników nowoczesności, w której jest miejsce na klasykę i odrobinę naturalności. Technorattan to tworzywo sztuczne, ale do złudzenia przypominające prawdziwą plecionkę rattanową. Takie wykonania łączą w sobie najlepsze cechy mebli z surowców naturalnych oraz tworzyw sztucznych.

Technorattanowe meble do ogrodu są stabilne, ale wizualnie prezentują się lekko. Łatwo je przenosić w dowolne miejsce. Ich mobilność to ogromny atut, bo nie sprawiają kłopotów nawet podczas transportu i wtedy, gdy trzeba je zabezpieczyć na sezon zimowy.

Technorattan jest łatwy do utrzymania w czystości. Tak wykonane meble są odporne nawet na tłuste plamy i zabarwienia ze słodkich, kolorowych napojów. Do czyszczenia wystarczy wilgotna ściereczka, ewentualnie minimalny dodatek do roztworu z wodą, delikatnego środka czyszczącego, np. płynu do mycia naczyń.

Meble do ogrodu bazujące na technorattanie są odporne na działanie czynników zewnętrznych, w tym atmosferycznych. To dlatego można je użytkować praktycznie przez cały rok. Co z wadami? Wysoka cena może być uznana za minus, jednak użytkownicy szybko się przekonują, za koszty idą w parze z pożądaną jakością i trwałością na lata.

Meble drewniane

Meble drewniane są najbardziej klasyczne i łatwo je wkomponować w dowolną aranżację zielonej przestrzeni. Są ciężkie, dlatego niestraszny im chociażby wiatr. Stabilne, wytrzymałe i bardzo solidne. To najczęściej wykonania, które przechodzą z pokolenia na pokolenie. Ponadto wykonanie z naturalnego surowca, jest najbliższe naturze.

O drewniane meble trzeba regularnie dbać. Pielęgnować z zastosowaniem właściwie dobranych środków, konserwować i impregnować. Ważne jest przechowywanie w suchym i chłodnym miejscu w miesiącach jesienno-zimowych, bo wilgoć i drewno to złe połączenie.

Drewniane meble należą do tańszych propozycji od swoich technorattanowych odpowiedników i nie można im odmówić trwałości na długie lata użytkowania. Choć wymagają zabiegów pielęgnacyjnych, a duża waga nie sprzyja ich mobilności, są w stanie zaskoczyć pod względem kształtów i kolorów. Za każdym razem unikalne i oryginalne, w dużej mierze za sprawą niejednorodnego rysunku drewna.

Produkty z tworzyw sztucznych – plastiki

Plastikowe meble ogrodowe są chętnie wybierane ze względu na niskie ceny. To ponadto bardzo szeroka paleta kolorystyczna oraz dostępność najciekawszych kształtów. Nie dziwią coraz bardziej futurystyczne propozycje i niecodziennie wydanie. Trzeba jednak zmierzyć się nierzadko z niską trwałością, choć głównie wśród najtańszych produktów. Te nabywane u sprawdzonych producentów, wysokiej jakości i z atestami, to świetny kompromis między ceną a wytrzymałością.

Które meble do ogrodu wybrać? Kierując się potrzebami, funkcjonalnością, jakością i estetyką komponującą się z całą posesją oraz architekturą domu.

Udostępnij wpis