Wnętrze nowoczesnego domu – propozycje, które nie wychodzą z mody

Wnętrze nowoczesnego domu może się prezentować praktycznie w dowolny sposób. Dzisiejsze trendy pozwalają na łączenie najrozmaitszych kolorów, materiałów i wzorów. Zaciera się granica między stylami, a niebanalne połączenia potrafią pozytywnie zaskoczyć.

Przedstawiamy propozycje, które wciąż nie wychodzą z mody. Zyskują za to na nowych odmianach, dzięki czemu nie trzeba wielu zmian, by uzyskać coś modnego i wyjątkowego.

Wnętrze nowoczesnego domu w stylu skandynawskim

Wystroje skandynawskie wciąż są na topie. Chętnie na nie stawiamy, bo dominują w nich jasne barwy. Charakterystyczne są dla nich przestronne i jasne pomieszczenia, przytulność oraz ciepła atmosfera. Nie brakuje im również uporządkowania, połączenia ciekawych detali z prostymi kompozycjami.

Wnętrze nowoczesnego domu w stylu skandynawskim może jednak wyglądać bardzo inspirująco. Poza klasycznym skandynawskim wystrojem do wyboru jest kilka jego odmian. Wśród nich na uwagę zasługuje dark lagom. To propozycja na połączenie najbardziej charakterystycznych elementów z wystroju scandi z ciemnymi, głębokimi barwami. Tutaj wykorzystuje się czerń, granat, bordo i butelkową zieleń. Nie chodzi jednak o to, by pomieszczenia nagle stały się ciemne i nieprzyjazne, wręcz przeciwnie. Głębokie odcienie zastosowane w formie dodatków lub np. na jednej ze ścian, jako tło, dodają głębi. Wnętrza stają się bardziej tajemnicze, ale również eleganckie i przytulne.

Japandi – dla miłośników orientu

Japandi to bardzo ciekawa propozycja. Ten styl wyróżnia się połączeniem elementów znanych z wystrojów orientalnych, a także z aranżacji skandynawskich. Na prowadzenie wysuwa się tu stylistyka japońska, więc nie brakuje typowych wzorów i kolorów dla tej aranżacji. Japandi to umiłowanie do prostoty, natury i minimalizmu zarazem.

Wnętrze nowoczesnego domu w wystroju japandi jest bardzo przytulne i przyjemne w odbiorze. Nie ma tu zbyt wielu dodatków, które zachwiałyby harmonię. Jeśli wybiera się ozdoby i detale, to te, które spełniają praktyczne funkcje. W cenie są papierowe lampy, choć klasyczne oświetlenie wiszące także odnajduje się w japandi.

Glamour, czyli efekt luksusu

Odbijające światło kryształki, połyskujący metal lub matowo wykończone chromowane elementy. Bogato zdobione żyrandole, pozłacane detale, rzeźbione ramy, naturalna skóra oraz egzotyczne gatunki drewna. Glamour to wystrój, który wnosi powiew luksusu, a momentami przekracza granicę przepychu. Lubimy takie aranżacje, bo przykuwają wzrok. Bo to właśnie w nich pomieszczenia wydają się mieć swoją biżuterię, zauważalną już przy pierwszym spojrzeniu. To nie jest wystrój dla każdego, ale miłośnicy elegancji i luksusu bardzo dobrze się tu odnajdą.

Wnętrze nowoczesnego domu może być wielowymiarowe. Może mieć naprawdę różne oblicza! To od nas zależy, na jaki wystrój postawimy. Które detale, kolory i wzory będą dominować i odpowiadać za charakter poszczególnych pomieszczeń. Moda się zmienia, ale powyższe propozycje wciąż wpisują się w aktualne trendy.

Udostępnij wpis